top of page

Hizmetlerimiz

Bireysel Psikolojik Danışmanlık

Bireyler artık genellikle günlük sorunlar, kaygı, korku, travmalar ve kötü hissetme gibi nedenlerle psikolojik destek arayışında. İlk seans genellikle değerlendirme için kullanılır ve ardından belirlenen yöntemlere göre danışmanlık devam eder. Herkes bireysel psikolojik danışmadan faydalanabilir.

Depresyon Danışmanlığı

Depresyon, duygusal durumunuzu, düşünce tarzınızı ve davranışlarınızı olumsuz etkileyen yaygın ve ciddi bir tıbbi durumdur. Kliniğimiz, depresyonla başa çıkmanız konusunda size yardımcı olabilir!

Panik Atak Danışmanlığı

Panik bozuklukta Bilişsel Davranışçı Terapi kullanılır. İlaçsız bir yöntemdir ve genellikle 10-15 seans sürebilir. Bu terapi, danışanın ihtiyaçlarına ve hedeflerine odaklanır. Bilişsel Davranışçı Terapi, Panik Bozukluk belirtilerini rahatlatmada etkilidir. 

Kaygı Danışmanlığı

Tehlikeli veya tehdit olarak algılanan durumlarla ilişkilendirilen duygusal, davranışsal ve fiziksel değişikliklerin otomatik, sağlıklı ve doğal bir tepki mekanizması olduğu bu yanıt kaygıdır. Bu durum aynı zamanda vücudumuzun savaş ya da kaç tepkisini içerir.

Ebeveyn Danışmanlığı

Ailelere yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. Aile terapisi, bireysel terapiye göre daha çok ilişkilere odaklanır. İlişkideki sorunlar ve problem davranışlar üzerine çalışarak değişim ve gelişim sağlamayı amaçlar. Aile terapisi, çiftler ve aileler arasındaki yakın ilişki üzerine odaklanır. Bu tür terapide "Ben" kavramı "Biz" kavramına dönüştürülmeye çalışılır.

Çocuk Danışmanlığı

Çocuk ve ebeveyn danışmanlığı, gelişim dönemlerindeki sosyal, duygusal, bilişsel ve davranışsal sorunları azaltmayı amaçlayan profesyonel bir danışmanlık sürecidir. Bu süreç, çocukların yaşadıkları sorunlara yol açan belirtileri tespit etmeyi ve aile ile çocuğun bu sorunlarla başa çıkma yeteneklerini geliştirmeyi hedefler. Bu sayede çocuğun sağlıklı bir şekilde gelişimini desteklemeyi amaçlar.

Aile Danışmanlığı

Ailelere yönelik psikolojik danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır. Aile terapisi, bireysel terapiden daha çok ilişkilere odaklanan bir terapi biçimidir. Bu terapi türünde, ilişkideki sıkışmış noktalar ve ilişkiyi zorlayan davranışlar üzerine odaklanılarak değişim ve gelişim amaçlanır. Aile terapisi, aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişki üzerine çalışırken, bireyin "Ben" kavramını "Biz" kavramına dönüştürme çabası da vardır. Bu tür terapi, ailelerin ve çiftlerin daha sağlıklı ve işlevsel bir dinamik geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlar.

Cinsel Terapi

Cinsel terapi, organik olmayan cinsel işlev bozukluklarının tedavisini amaçlar. Vajinismus, disparoni, isteksizlik, tiksinti bozuklukları, erektil disfonksiyon ve erken boşalma gibi sorunlara yönelik hizmet sunulur.

Grup Terapisi

Grup çalışmalarında, belirli bir konu etrafında çocuklar, gençler, yetişkinler ve ebeveynlere yönelik faaliyetler düzenlenir. Grup çalışmalarının amacı, aynı zorlukları yaşayan bireylerin bir araya gelerek sosyal, duygusal ve davranışsal destek sağlamalarını teşvik etmek, olumlu başa çıkma becerilerini artırmak ve psikolojik iyilik hâlini desteklemektir.

bottom of page